Skip to content ↓

Self-sufficient

Original

Attitude

Resilience

Staff Teams

Senior Leadership Team

Jill O'Connor
Headteacher

Sophie Sanders
Deputy Headteacher

Anne Coyle
Business Manager

Sarah Jacoby
Assistant Headteacher
 

Amanda Bygrave
Assistant Headteacher
 

Amy Healy
Assistant Headteacher/
Inclusion Leader and SENDCo

Kate Kavanagh-Byrne
Senior Curriculum Leader

Tracy Brown

Senior Standards Leader

Deb Perkins

Senior Learning Mentor/

Safeguarding Lead

Middle Leadership Team

Lianne Scott
Year 1 Leader

Ashleigh Carr

Year 2 Leader

Katie Earle
Year 3 Leader

Sophie Holloway
Year 4 Leader

 

Jo Isherwood
Year 5 Leader

 

Tracy Brown
Year 6 Leader

 

Office Team

Caroline Bredin
Finance and Admin Support

Lara Hall
Clerical Officer

 

Rukshana Begum
Admin
Assistant

Claire Dennison
Admin Assistant

Caitlin O'Sullivan
Admin Assistant

Intervention Team

 

Amy Healy
Inclusion Leader and SENDCo

 

Debbie Perkins
Senior Learning Mentor/
Safeguarding Lead

 

Jenny Haines
Learning Mentor

Suki Dhothar
Learning Mentor

Sian Graham
SEN Learning 
Support Assistant


                                          

Nursery 

 

Mrs Bygrave
Phase 1 Leader

 

Mrs Chahal
Nursery Nurse

Mrs Cunningham
Nursery Nurse

Mrs Lakin
Nursery Nurse

 

Mrs Middleton

Nursery LSA

 

Reception 

Miss Valiadis
Class 3 Teacher

Mrs Fyfe
Class 4 Teacher

Miss Healy
Class 5 Teacher

Miss Stubbs
Learning Support Assistant

Miss Allen
​Learning Support Assistant

Miss Hurst
​Learning Support
Assistant

Year 1 


Mrs Hart
Class 6 Teacher


Mrs Scott
Year 1 Leader
Class 7 Teacher


Mr Sharkey
Class 8 Teacher


Mrs Rajput
​Learning Support Assistant


Miss Rowland
Learning Support Assistant


Miss Marsons
​Learning Support
Assistant (HLTA)

Miss Bourke
Year 1 Teacher 

 

Mrs Summers

Learning Support Assistant (HLTA)

Year 2 

Miss Dawdry
Class 9 Teacher

Miss Carr
Year 2 Leader
Class 10 Teacher

Miss Weaver
Class 11 Teacher

Mrs Venters
​Learning Support Assistant

Miss Coope

Learning Support Assistant (HLTA Science)

Miss Rice
Year 2 Booster

 

Mrs Sahota

Year 2 Teacher

 

Year 3

Miss Flynn
Class 12 Teacher

Miss Ingram
Class 14 Teacher

Mr Kirby

Class 13 Teacher

Miss Elward
Learning Support
Assistant 

Sarah Jacoby
Assistant Headteacher /

Year 3 Leader

Miss Fellows
Learning Support
Assistant 

Year 4

Miss Holloway
Year 4 Leader
Class 15 Teacher

Mr Reynolds
Class 16 Teacher

 

Mr Ridgewell
Class 17 Teacher

Mrs Dosanj
HLTA   

Mrs St-John
Learning Support Assistant

Mrs Beyer
Learning Support Assistant

Year 5 

Miss Bradley
Class 18 Teacher

Miss Isherwood
Year 5 Leader
C
lass 19 Teacher

Miss Harkness
Class 20 Teacher

Miss Austin
Learning Support Assistant

Mrs Kempin

Learning Support Assistant

Miss Cook

Learning Support Assistant

Year 6 

Miss Cannon
Class 21 Teacher

Mrs Brown
Year 6 Leader
Year 6 Booster

Mrs Jelley

Class 22 Teacher

Miss Wakefield
Class 23 Teacher

Mrs Cameron

Learning Support Assistant

Mrs Toft
Learning Support Assistant

 

Miss Earle

Year 6 Teacher

 

Early Years Extended Provision (EYEP)

Mrs Butlin
EYEP Manager

Mrs Chahal
EYEP Nursery Nurse

Mrs Lakin 
EYEP Nursery Nurse

 

Mrs Stirling
EYEP Playworker 

Miss Tremain​
EYEP Playworker 

Mrs Jackson 
EYEP Playerworker

Mrs McCarthy

EYEP Playworker

Mrs Back

EYEP Playworker (Apprentice)

Miss Scott
EYEP Playworker

Mrs Sayed
EYEP Playworker
(Apprentice)

Mrs Requena
EYEP Playworker
(Apprentice)

Miss Cleverly

EYEP Playworker (Apprentice)

Mrs Khalid

EYEP Playworker (Apprentice)

Miss Crosby

EYEP Playworker (Apprentice)

 

CHAMPS

Mrs Buckley
CHAMPS Manager

Mrs Clarke
CHAMPS Deputy  
Manager

Mrs Lomas
CHAMPS Playworker

Mrs Kaur
CHAMPS Playworker

Mrs Dhesi
CHAMPS Playworker

Miss Lomas
CHAMPS Playworker

Mrs Vara
CHAMPS Playworker

Mrs Stanley
CHAMPS Playworker

Miss Lomas
CHAMPS Playworker

PPA Staff  

Mrs Dosanj
HLTA

Mrs Kempin
HLTA

Miss Elward
HLTA

 

Mrs Titterton

PPA

 

School Maintenance and Development Team

Mr Connelly
Site Manager

Mr Heydon
Apprentice SSO

Mr Burnett
Assistant SSO

 

 

Adam Hughes
IT Technician

PE and Sports Coaches

Miss Burden

PE and Sports Coach

Mr Thomas

PE and Sports Coach

Mr Berry

PE and Sports Coach

Dining Room Assistants

Ms Gill

Ms Chockalingham

Alison Binks

Yasmin Goodwin 

 

Hasmita Patel

Barbara Lindsay